fbpx

Skóra odwodniona

Głównymi problemami skóry odwodnionej, jest zbyt niska zawartość wody w naskórku jak również trudność w wyprodukowaniu odpowiedniej ilości naturalnych substancji lipidowych, które są odpowiedzialne za ochronę takiej skóry. Skórę suchą charakteryzują: jasny, pergaminowy kolor, zbyt mała elastyczność, widoczna sieć naczyń krwionośnych, łuszczenie się nadżerki , oraz nadreaktywność na czynniki chemiczne i środowiskowe.

Kwas migdałowy Mediderma

Selvert Thermal Complete&Fast

Kwas Hialuronowy Usieciowany

Selvert Thermal Vitaspheres-C

Selvert Thermal Aqua Wear

Przy skórze odwodnionej towarzyszą przebarwienia, teleangiektazje (rozszerzone naczynka krwionośne pod naskórkiem) oraz pojawiają się pierwsze zmarszczki. Głównymi przyczynami wysuszenia naskórka są warunki atmosferyczne tj. (suche powietrze, silne słońce, mróz), klimatyzacja, jak również stres który może mieć podłoże genetyczne. W wskutek czego naskórek jest wysuszony, jak i głębsze partie skóry.

Podstawowym zadaniem skóry odwodnionej jest odpowiednie i codzienne nawilżanie. Stosując kremy nawilżające będziemy działać wyłącznie na zewnętrzne warstwy skóry, natomiast skóra potrzebuje nawilżenia od wewnątrz. Dlatego też warto skorzystać z oferty profesjonalnych zabiegów nawadniających w naszej klinice. Poczucie odpowiedniego nawilżenia pomaga nam zachować zdrową cerę na długi czas jak również lepsze samopoczucie.