fbpx

Blizny / rozstępy

Rozstępy to blizna, która powstaje bez uszkodzenia zewnętrznej warstwy naskórka. Tym samym rozstępy wyglądają jak blizny, wykazują ich cechy i tym samym usuwanie rozstępów to jednocześnie usuwanie/niwelowanie blizn.

Radiofrekwencja mikroigłowa ELLISYS DUO

Rozstępy, jak i blizny powstają poprzez rozciągnięcie skóry, wręcz zerwanie jej struktury, co zaburza poprawną konstrukcję włókien kolagenowych i elastynowych. W następstwie organizm w celu regeneracji tych uszkodzeń rozpoczyna namnażanie cząstek kolagenu w intensywny, ale jednocześnie nieprawidłowy sposób. Efektem tego procesu są blizny i rozstępy, czyli zmiany nierównomierne, podłużne, początkowo czerwone, a z czasem białe pręgi na skórze.
Powstawanie rozstępów najczęściej jest związane  ze zmianami wagi ciała np. po przebytej ciąży, po odchudzaniu lub przeciwnie – tyciu. Ponadto blizny/rozstępy powstają przez uwarunkowania genetyczne.

Zabiegi usuwania rozstępów podobnie jak usuwanie blizn wymaga czasu i wykonania serii określonych i wskazanych przez kosmetologa zabiegów. Jednak cechuje je duża skuteczność i trwałość uzyskanych efektów.

Nowoczesne sposoby walki z rozstępami i bliznami umożliwiają nawet całkowite ich usunięcie. Jedną z nich jest frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa Ellisys Duo czyli zabieg polegający na jednoczesnym nakłuwaniu i podgrzewaniu skóry głowicą wyposażoną w kilkadziesiąt mikroigieł. W następstwie skóra uruchamia procesy naprawcze – powstają  nowe komórki – fibroblasty, które odpowiadają za syntezę kolagenu, włókna skręcają się i zagęszczają, a między nimi powstają nowe wiązania. Stopniowo odbudowuje się cała struktura skóry ciała.

Jednak eliminacja rozstępów to nie tylko radiofrekwencja mikroigłowa. Skutecznym rozwiązaniem są terapie łączone usuwania rozstępów/blizn np. karboksyterapii polegającej na śródskórnym podawaniu kontrolowanych dawek medycznego dwutlenku węgla.

Inne rozwiązania to  zabiegi mezoterapii specjalnymi preparatami również znajdują znakomite zastosowanie w usuwaniu rozstępów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów przeznaczonych do usuwania rozstępów/blizn.