fbpx

Radiofrekwencja mikroigłowa ELLISYS DUO

Najbardziej zaawansowana i obecnie najsilniejsza technologia w niechirurgicznym liftingu skóry twarzy i nieinwazyjnym usuwaniu rozstępów. Radiofrekwencja mikroigłowa to jednoczesne działanie dwóch znanych wcześniej zabiegów – radiofrekwencji (RF) i mikronakłuwania.Ellisys Duo® jest urządzeniem medycznym wykorzystującym monopolarne oraz bipolarne RF  do miejscowej termolizy tkanek bezpośrednio w miejscu przeznaczenia.

Zabieg frakcyjnej RF mikroigłowej Ellisys Duo® wykorzystuje sterylną, jednorazową nakładkę zaopatrzoną w odpowiednią ilość igieł pokrytych 24 karatowym złotem: 14 pin, 25 pin lub 49 pin w zależności od wskazania. Po przyłożeniu głowicy do miejsca zabiegowego, mikroigiełkicyklicznie z niezwykłą precyzją nakłuwają skórę na odpowiednio dobraną głębokość, a poprzez aplikator przepływa idealnie dystrybuowana fala radiowa. Pierwsze efekty można zaobserwować już po pierwszym zabiegu tj. obkurczanie się włókien kolagenowych, natomiast pełen efekt widoczny jest około 4 tygodnia do 3 miesiąca w przypadku bardziej zaawansowanych zmian.

W tym czasie włókna kolagenowe ulegają stopniowej przebudowie, następuje wzrost fibroblastów, silne pobudzenie procesu neokolagenezy, a także stymulowanie silnie zwartych włókien tkanki łącznej, synteza macierzy pozakomórkowej, remodeling i przebudowa skóry, dzięki czemu staje się ona gęstsza, bardziej sprężysta i widocznie napięta.

Jak działa radiofrekwencja i mikronakłuwanie?

Radiofrekwencja to promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych. Zabiegi z wykorzystaniem radiofrekwencji polegają na wywołaniu efektu termicznego w tkance, dokładnie w skórze właściwej. Emitowana energia nie powoduje ablacji lub dermabrazji, ale generuje w tkance energię cieplną zdolną do pobudzenia procesów regeneracyjnych i zmian w strukturze włókien kolagenowych. Mikronakłuwanie to z kolei zabieg, który stymuluje procesy naprawcze poprzez wywołanie mikrouszkodzeń w skórze.

Idea radiofrekwencji mikroigłowej oparta jest na możliwości selektywnego ogrzewania tkanki na dokładnie określonej głębokości, dzięki zastosowaniu mikroigieł, przez które emitowana jest wiązka fal radiowych bezpośrednio do tkanek. Nakłucie i podgrzanie tkanki do temperatury ok. 45-60°C powoduje częściowe uszkodzenie skóry, które stymuluje jednocześnie do silnej regeneracji. Włókna kolagenowe ulegają skróceniu, dzięki czemu można zaobserwować zwiększone napięcie skóry, poprawę jej elastyczności i jędrności.

Co jest zaletą zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?

Unikalną cechą RF jest możliwość precyzyjnego regulowania głębokości, na jakiej ogrzewamy tkankę. Urządzenie Ellisys Duo® jest urządzeniem medycznym wykorzystującym monopolarne oraz bipolarne RF (1 MHz) do miejscowej termolizy tkanek bezpośrednio w miejscu przeznaczenia. Impuls RF uwalniany jest w tkance przez 300 mikronowe igły pokryte 24-karatowym złotem.

Igły są ogrzewane na całej swojej długości, natomiast efekt termiczny jest najsilniejszy w okolicach zakończeń mikroigieł, dzięki czemu podgrzewana jest nie tyle powierzchnia skóry, co jej głębsze warstwy. Głębokość wkłucia może być regulowania w zakresie od 0,5 mm do 3,5 mm w przypadku radiofrekwencji bipolarnej oraz do 5 mm w radiofrekwencji monopolarnej. Precyzyjne i optymalne rozmieszczenie igieł pozwala na równomierne ogrzanie tkanek bez ryzyka ich przegrzania.

Wskazania do zabiegu

 • lifting twarzy, tzw lifting 3D
 • blefaroplastyka powiek
 • niwelowanie blizn pooperacyjnych, potrądzikowych
 • usuwanie rozstępów
 • nadpotliwość
 • zmniejszenie rozszerzonych porów
 • wiotkość skóry ciała
 • „pelikany”
 • cienie pod oczami
 • obrzęki pod oczami

Efekty zabiegu

 • zagęszczenie skóry
 • poprawa napięcia
 • wygładzenie zmarszczek
 • zwiększenie ilości kolagenu
 • przywrócenie kolorytu i blasku
 • zmniejszenie porów
 • wyrównanie atrofii i blizn powierzchownych
 • redukcja rozstępów i blizn
 • ujędrnienie skóry ciała
 • likwidacja nadpotliwości

Bezoperacyjny lifting twarzy

To nowoczesna metoda w kosmetologii wykorzystująca fale radiowe. Fale radiowe wprowadzane są w skórę właściwą i powodują ogrzanie tkanki na określonej głębokości i zmieniają strukturę włókien kolagenowych. Wiązania krzyżowe ulegają rozerwaniu,a włókna kolagenowe skracają się. Proces ten skutkuje pobudzeniem fibroblastów – komórek w skórze, odpowiedzialnych za syntezę m.in. kolagenu. W wyniku tego powstają nowe włókna kolagenowe i poprawia się elastyczność i jędrność skóry. Zastosowanie końcówki wyposażonej w mikroigły pozwala na bezpieczne i precyzyjne przeprowadzenie zabiegu. Impuls generowany jest na końcach mikroigieł co zapobiega powstawaniu blizn i oparzeń, powszechnie występujących przy zabiegach laserowych.

Oprócz działania na włókna kolagenowe, podgrzanie skóry za pomocą urządzenia Ellisys Duo powoduje zwiększenie lokalnego przepływu krwi oraz metabolizmu. Usunięte zostają toksyny i produkty przemiany materii, dochodzi do zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej a także poprawy sprężystości skóry.

Leczenie nadpotliwości RF mikroigłowym

W ciele znajduje się około 2-3 milionów gruczołów potowych. Pocenie się jest naturalnym procesem fizjologicznym zachodzącym w ciele każdego człowieka, który pełni funkcję termoregulacyjną. Problem z nadpotliwością pojawia się wówczas gdy organizm wytwarza więcej potu niż jest wymagane. Zjawisko nadpotliwości można zniwelować za pomocą radiofrekwencjimikroigłowej. Zabieg ten polega na podgrzewaniu oraz mikronakłuwaniu skóry, co prowadzi do zniszczenia gruczołów potowych zlokalizowanych nawet w głębszych warstwach skóry. Jest to szybka, precyzyjna i mało inwazyjna metoda leczenia nadpotliwości. Igły nakłuwają skórę na pożądaną głębokość i działają z określoną mocą. Podczas jednego zabiegu zostaje usunięta część gruczołów potowych, dlatego niezbędne jest wykonanie serii zabiegów w odstępach około 4 tygodniowych. Efekt końcowy kuracji uzależniony jest od indywidualnej ilości gruczołów potowych oraz ilości wykonanych zabiegów.

Usuwanie rozstępów RF mikroigłowy

Rozstępy to ubytki w skórze, powstające w wyniku zerwania włókien kolagenu i elastyny. Zmiany te najczęściej dotyczą skóry brzucha, piersi, ud czy pośladków. Z problemem borykają się nastolatki w wieku dojrzewania, osoby otyłe, kobiety w ciąży ale również sportowcy i kulturyści. W zależności od fazy rozwoju rozstępów wyróżnia się fazę zapalną – rozstępy wyniosłe, koloru sinoczerwonego, oraz fazę zanikową – rozstępy atroficzne, lekko zapadnięte, perłowobiałe. Przyczyny powstawania rozstępów są różne, przede wszystkim są to predyspozycje genetyczne, ale również wpływ mają stany fizjologiczne organizmu i choroby. Głównym problemem przy usuwaniu rozstępów jest ich głębokie położenie.

Dzięki radiofrekwencjimikroigłowej można precyzyjnie dotrzeć do obszaru zabiegowego na pożądaną głębokość. Po nakłuciu skóry emitowana jest przez igły wiązka fal radiowych, która powoduje ogrzanie tkanki na całej długości mikroigieł. Podgrzanie skóry silnie stymuluje fibroblasty – komórki znajdujące się w skórze właściwej – do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Włókna kolagenowe skracają się i zagęszczają a rozstępy zaczynają się zapełniać i w rezultacie znikają. Efekty terapii widoczne są po kilku tygodniach od zabiegu, natomiast aby całkowicie je zniwelować zalecana jest seria kilku zabiegów. Ostateczne efekty kuracji zależne są od typu i rozległości rozstępów oraz zdolności regeneracyjnych tkanki.

REZERWACJA

[/vc_column]

SC BEAUTY CLINIC SOSNOWIEC

Kilińskiego 44/9, 41-200 Sosnowiec

Godziny otwarcia:
Pon – Pt 9:00 – 20:00
Sob 10:00 – 13:00

SC BEAUTY CLINIC WARSZAWA

ul. Saska 5E, Warszawa

Godziny otwarcia:
Pon – Pt 9:00 – 20:00
Sob 10:00 – 14:00


SC BEAUTY CLINIC WARSZAWA KABATY

ul. Wąwozowa 8, 02-796 Warszawa

Godziny otwarcia:
Pon – Pt 9:00 – 20:00
Sob 10:00 – 13:00

SC BEAUTY CLINIC WROCŁAW

ul. Mińska 38, 54-609 Wrocław

Godziny otwarcia:
Pon – Pt 9:00 – 20:00
Sob 09:00 – 16:00