fbpx

Karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg polegający na kontrolowanych iniekcjach medycznym gazem – dwutlenkiem węgla do tkanek poddawanych leczeniu. Efektem infuzji jest zwiększenie przepływu krwi oraz tlenu, a także składników odżywczych do miejsca zabiegowego oraz poprawy mikrokrążenia. Dwutlenek węgla, zwanym ze względu na swoje dobroczynne działanie „cudownym gazem” daje doskonałe efekty, bez działań niepożądanych.

Medyczny dwutlenek węgla  jest wstrzykiwany w czasie karboksyterapii śródskórnie lub podskórnie za pomocą igły. Na skutek iniekcji gaz  przenika do tkanek w obszarze zabiegowym, co wywołuje m.in. rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych,  powstawanie nowych naczynek  oraz lokalnie występujący stan zapalny. Zwiększa się również przepływ krwi, tlenu  oraz  składników odżywczych w miejscu zabiegowym oraz poprawia się mikrokrążenie i odnowa komórek, co skutkuje poprawą jakości i struktury skóry ciała. Reakcją  skóry  ciała na iniekcje w trakcie zabiegu karboksyterapii jest stymulacja syntezy nowych cząstek kolagenu, co także wpływa na jędrność skóry. Ponadto, zwiększona ilość dwutlenku węgla wpływa na lepsze dotlenienie tkanek  ciała. Tak więc karboksyterapia to połączenie aspektów rozbijania tkanek (penetracja gazu) w sposób mechaniczny oraz jego chemicznego działania w obszarze zabiegowym.  Jest to jedna z najbardziej efektywnych metod rewitalizacji, odnowy i przebudowy skóry ciała.

Warto zwrócić uwagę, że iniekcje z dwutlenkiem węgla w karboksyterapii nie są nową metodą zabiegową , gdyż już w latach trzydziestych XX wieku były wykorzystywane jako metody lecznicze w przypadku pacjentów z niewydolnością żylną.

Cykl zabiegowy obejmuje od 6 do 12 zabiegów. Najczęściej jest to jeden lub dwa zabiegi w tygodniu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Technologia

Karboksyterapia to zabieg medyczny polegający na kontrolowanym podawaniu określonych dawek oczyszczonego dwutlenku węgla na głębokość zależną od wskazań. Przy głębokości od 1-5mm to iniekcje śródskórne, natomiast od 6-10mm to iniekcje podskórne. Dzięki zastosowaniu dwutlenku węgla jako gazu z certyfikatem medycznym zabieg karboksyterapii jest metodą bezpieczną, bez ryzyka alergii lub powikłań, skuteczną, a co najważniejsze dającą długotrwałe efekty.

Podczas zabiegu karboksyterapii na skutek iniekcji dochodzi do wywołania stanu zapalnego, co skutkuje natychmiastową przebudową i remodelingiem skóry twarzy lub ciała. Dochodzi do syntezy nowych cząstek kolagenu i elastyny, rozbudowy sieci naczyń krwionośnych, co sprzyja lepszej kondycji, napięciu i jakości skóry ciała. W zależności od rodzaju problemu i umiejscowienia zmian kuracja jest dobierana indywidualnie. Najczęściej jest to seria od 6 zabiegów wykonywanych regularnie co 7-14 dni.

Usuwanie cellulitu dzięki karboksyterapii

Dwutlenekwęglawstrzykiwanypodczaszabiegukarboksyterapiibezpośrednio do tkanki tłuszczowej powoduje w niej szereg fizjologicznych zmian prowadzących do zmniejszenia akumulacji tłuszczu i przyspieszenie tempa metabolizmu. Wysokie ciśnienie i duży przepływ gazu skutkuje mechanicznym uszkodzeniem błon komórek tłuszczowych (adipocytów) i ich rozpad. Dochodzi do poprawy mikro krążenia w tkankach i efektywnego usuwania produktów rozpadu komórek tłuszczowych. Poprawa przepływu krwi przez tkanki jest bardzo ważne w przypadku cellulitu tłuszczowej, jak i obrzękowego. Jednocześnie dochodzi do poprawy struktury i elastyczności skóry.

Wskazania do zabiegu

 • cellulit, lokalny nadmir tkanki tłuszczowej
 • rozstępy, blizny, blizny po trądziku
 • starzenie się skóry
 • wiotkość skóry twarzy, szyi i drugiego podbródka
 • cienie pod oczami
 • worki i opuchnięcia pod oczami
 • odmładzanie skóry dłoni
 • zwiotczenie skóry po ciąży lub odchudzaniu
 • problemy skóry głowy
 • trudno gojące się rany
 • wypadanie włosów, łysienie plackowate
 • łuszczyca
 • otyłość
 • opadające powieki.

Efekty zabiegu

 • poprawa jakości skóry
 • podniesienie owalu twarzy
 • niwelowaniu podwójnego podbródka
 • zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny
 • redukcja rozstępów
 • redukcja tkanki tłuszczowej
 • zmniejszenie wypadania włosów
 • zmniejszenie cieni i obrzęków pod oczami
 • redukcja tkanki tłuszczowej.

Przeciwwskazania

Karboksyterapia jest to jedna z bezpieczniejszych metod zabiegowych wykorzystująca medyczny, oczyszczony dwutlenek węgla z certyfikatem medycznym. Przed każdym zabiegiem jednak należy wykluczyć pewne przeciwwskazania.

– ciąża, karmienie piersią
– ciężka niewydolność serca
– ciężka niewydolność oddechowa
– ciężka niewydolność nerek
– zapalenie żył
– stany bakteryjne, grzybicze i wirusowe skóry
– choroba nowotworowa, terapia przeciwnowotworowa
– leczenie antybiotykami
– łuszczyca, egzema w fazie aktywnej w miejscu zabiegu
– ogólny zły stan zdrowia np. przeziębienie
– opryszczka
– epilepsja
– zaburzone gojenie ran
– skłonność do bliznowaceń i zwłóknień
– jaskra
– hemofilia
– stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
– przebyte niedawno zabiegi chirurgiczne
– przebyty niedawno zawał serca, dusznica

W przypadku niektórych przeciwwskazań np. łuszczycy – karboksyterapia jest terapią pozwalającą minimalizować jej objawy. Zawsze jednak wcześniej należy poprzedzić wizytę u swojego lekarza kierującego, aby wykluczyć wszelkie wątpliwości związane z wykonaniem serii zabiegów.

REZERWACJA

[/vc_column]

SC BEAUTY CLINIC SOSNOWIEC

Kilińskiego 44/9, 41-200 Sosnowiec

Godziny otwarcia:
Pon – Pt 9:00 – 20:00
Sob 10:00 – 13:00

SC BEAUTY CLINIC WARSZAWA

ul. Saska 5E, Warszawa

Godziny otwarcia:
Pon – Pt 9:00 – 20:00
Sob 10:00 – 14:00


SC BEAUTY CLINIC WARSZAWA KABATY

ul. Wąwozowa 8, 02-796 Warszawa

Godziny otwarcia:
Pon – Pt 9:00 – 20:00
Sob 10:00 – 13:00

SC BEAUTY CLINIC WROCŁAW

ul. Mińska 38, 54-609 Wrocław

Godziny otwarcia:
Pon – Pt 9:00 – 20:00
Sob 09:00 – 16:00