fbpx

Laser Chromatica Platinium

Laser Chromatica Platinum to najbardziej trwały na rynku laser diodowy przeznaczony do zabiegów depilacji. Laser jest umiejscowiony w komputerze głównym zamiast w uchwycie. Zatem, energia lasera jest transferowana poprzez światłowód (włókno) do obszaru zabiegu, co znacząco zwiększa jego skuteczność. System chłodzenia dotykowego Sapphire szybko schładza końcówkę, co z kolei przekłada się na zwiększenie komfortu pacjenta.

Na czym polega technologia lasera FCD?

Wielodiodowy laser powoduje koncentrację światła w pojedynczy rdzeń z zastosowaniem grupy mikrosoczewek w celu dostarczenia światła do miejsca przeznaczenia. Ta innowacyjna konstrukcja gwarantuje idealną strukturę wiązki lasera, która daje doskonałe rezultaty.

Laser diodowy 810nm to najlepsza metoda usuwania włosów. Światło o długości fali 810nm jest absorbowane w większości przez melaninę mieszka włosowatego, natomiast znacznie zmniejszona jest absorpcja przez wodę i homoglobinę. Zabieg jest bezpieczny dla naskórka.

Depilacja laserowa to zabieg przeznaczony dla osób, którzy chcą się pozbyć nadmiernego, niechcianego owłosienia. Jest to alternatywna metoda dla tradycyjnych metod golenia takich jak maszynka, pianka do golenia, czy wosk. Za pomocą lasera, włos usuwany jest na zawsze, a efekty widoczne są po serii zabiegów, dostosowanych indywidualnie do każdego klienta.

W naszej klinice oferujemy zabieg laserem diodowym Chromatica Platinum XL.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Laser diodowy emituje wiązkę światła, która absorbowana jest przez barwnik w naszej skórze – melaninę. Dochodzi do podgrzania włosa wraz z cebulką włosa, przez co ograniczone zostają jego zdolności regeneracyjne i włos nie odrasta. Cebulka jest żywym fragmentem włosa, który zawiera komórki macierzy odpowiadające za jego wzrost, dlatego tak ważne jest, aby podczas depilacji została zniszczona. Wiązka lasera dobrana jest w taki sposób, aby działać tylko na włos i jego brodawkę, nie uszkadzając przy tym okolicznych tkanek.

Dlaczego jeden zabieg depilacji nie jest wystarczający i potrzebna jest seria zabiegów?

Cykl włosa podzielony jest na 3 fazy. Faza wzrostu – anagen, przejściowa – katagen i faza spoczynku – telogen. Najlepszych efektów zabiegu depilacji można się spodziewać w fazie wzrostu włosa, ponieważ wiązka lasera tylko wtedy dociera bezpośrednio do brodawki włosa i ją niszczy. Należy pamiętać, że nie wszystkie włosy ludzkie będą w fazie wzrostu jednocześnie, dlatego niezbędna jest powtarzalność zabiegu co 4-6 tygodni oraz wykonanie zabiegu przypominającego raz w roku po zakończonej serii.

Zabieg laserem diodowym jest bardzo precyzyjny, a dzięki systemowi chłodzącemu nie ma ryzyka poparzenia skóry.

Wskazania do zabiegu

  • usuwanie niechcianego owłosienia okolic twarzy, pach, bikini, rąk, brzucha, pleców

Efekty zabiegu

  • Szybkie i skuteczne usunięcie niechcianego owłosienia.

REZERWACJA

SC BEAUTY CLINIC SOSNOWIEC

Kilińskiego 44/9, 41-200 Sosnowiec

Godziny otwarcia:
Pon – Pt 9:00 – 20:00
Sob 10:00 – 13:00

SC BEAUTY CLINIC WARSZAWA

ul. Saska 5E, Warszawa

Godziny otwarcia:
Pon – Pt 9:00 – 20:00
Sob 10:00 – 14:00


SC BEAUTY CLINIC WARSZAWA KABATY

ul. Wąwozowa 8, 02-796 Warszawa

Godziny otwarcia:
Pon – Pt 9:00 – 20:00
Sob 10:00 – 13:00

SC BEAUTY CLINIC WROCŁAW

ul. Mińska 38, 54-609 Wrocław

Godziny otwarcia:
Pon – Pt 9:00 – 20:00
Sob 09:00 – 16:00